Szentkirályi: Soros-csapok elzárva, az egész külföldről pénzelt balliberális világ pedig máris jajveszékel
Szerda délután Szentkirályi Alexandra is reagált Facebook-oldalán arra „A közélet átláthatóságáról” című törvényjavaslatra, amivel a kormány a külföldi támogatásokat kapó szervezetek munkáját és létezését nehezítené meg. „Soros-csapok elzárva, tavaszi nagytakarítás indul – az egész külföldről pénzelt balliberális világ pedig máris jajveszékel” – írta Szentkirályi.
Szerinte „árulkodó, mennyien és kik kezdték el egyszerre verni a vészharangokat”, miközben a törvényt még nem alkalmazták senkire. A Fidesz fővárosi közgyűlési frakcióvezetője külön beleszállt az „adományládikás, mikroadományos” Karácsony Gergelybe – a főpolgármester szerdán arról posztolt, megvédik Budapestet és a közösségeket a putyinizálódó kormány bosszújától.
„Szegény Karácsonynak nehéz hete van, Gyurcsány után a guruló dollárjait, euróit és fontjait is elveszti, most pedig toporzékol mint egy gyerek, akinek elvették a cumiját”
– írta bejegyzésében Szentkirályi, azt tanácsolva a főpolgármesternek, „szokjon le a korrupt dollárokról, és kezdjen el dolgozni a budapestiekért. Mi ezt tesszük, és csak ajánlani tudjuk, csodálatos érzés!”
Kedden éjjel benyújtotta a parlamentnek Halász János fideszes országgyűlési képviselő „A közélet átláthatóságáról” című törvényjavaslatát, amely rendkívüli módon megnehezítené a külföldi támogatásokat kapó szervezetek munkáját és létezését. A javaslat szerint ha a Szuverenitásvédelmi Hivatal úgy ítéli meg, hogy egy külföldről támogatott szervezet tevékenysége veszélyezteti Magyarország szuverenitását, akkor javasolhatja, hogy a kormány vegye jegyzékre a szervezetet.
Ezután a szervezet nem gyűjthetne adó 1%-ot és köteles lenne a támogatóktól „teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatot kérni” arról, hogy a pénz nem külföldről jött. A törvény szerint az uniós pályázatokkal elnyert összegekkel is gond van.
A törvényjavaslatra már több ellenzéki politikus is reagált: Hadházy Ákos szerint beláthatatlan következményei lehetnek, ha ebbe beletörődik a magyar társadalom, és nem áll ki a putyinizálódás ellen. „Az utolsó utáni pillanatban vagyunk” – írta a független képviselő a Telexnek. Tompos Márton, a Momentum elnöke szerint a következő hetekben évtizedekre eldől, hogy „lehetünk-e egyszer fejlett és gazdag demokrácia”, míg a Mi Hazánk szerint amíg a kormány nem kezd semmit a Metával, csak egy porhintés az egész. Arról, hogy a kormány új törvényjavaslatának híre hogyan járta be a külföldi sajtót, ebben a cikkünkben írtunk.