Várkonyi Andrea egymilliós nadrágban szállt ki a több mint százmilliós Bentley-ből
Várkonyi Andrea, Mészáros Lőrinc felesége egymillió forintos nadrágot viselt, amikor hétfőn kiszállt a több mint százmilliós Bentley-ből a cége udvarán.
A nadrágról Hadházy Ákos Facebook-posztjában azt írja: egy Dolce & Gabbana darabról van szó, ami az interneten 2632 euróba kerül, azaz átszámítva 1 065 380 forintot kell érte fizetni.
Azt persze nem tudjuk, hogy pontosan ki vette a nadrágot, de áprilisban 3,6 milliárd dollárra becsülték Mészáros Lőrinc vagyonát, így ha ajándékba vette a feleségének, akkor ez nem számít nagy tételnek. Várkonyi Andreának természetesen saját jövedelme is van a Whitedog médiacég révén, ahol 24 hónap alatt a fizetésén felül leosztva havonta 180 ezer eurós osztalékot csinált. Vagyis a fizetésén kívül napi három ilyen nadrágot is tudna venni csak a cége osztalékából.
Tavaly nagyjából ilyenkor Várkonyi Andrea 821 millió forint osztalékot vett ki a Whitedogból. A 2020-ban alapított reklámcég 2023-ban 8,9 milliárd forint bevételt könyvelt el, ezzel megduplázva a korábbi számait, amiből 1,09 milliárd forint profitot csinált a cég. Ebben Várkonyi férje is besegített, a Whitedog ugyanis a Mészáros cégbirodalom tagjait is ügyfelei között tudhatja. Várkonyiék csinálhatták például a Mészároshoz köthető gigabank, az MBH bevezető reklámkampányát 2023 tavaszán és nyarán.

Éppen hétfőn írtunk arról, hogy Magyarország leggazdagabb emberének családja nemcsak a Ferrarikhoz vonzódik, de a brit–német kabriókhoz is. Olvasónk hétfői képén Várkonyi Andrea látható, amint egy 2023-as évjáratú, magyar rendszámú Bentley Continental GTC vezetőüléséről száll ki cége, az Andrássy út egyik patinás villaépületében működő Whitedog Media reklámügynökség udvarán.
A Whitedogról legutóbb április közepén olvashattak a Telexen, amikor az Átlátszóra hivatkozva megírtuk, hogy ötmillió forintos, két hónapra szóló szerződést írt alá a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózattal. A megbízás része volt egy sajtólista elkészítése is, ami 99 ezer forintért pozitív és negatív hozzáállás alapján kategorizálja az újságírókat. A HUN-REN magyarázata szerint a pozitív és negatív attitűddel azt jelölik a listán, hogy mely médiumok esetében sikerült célba juttatni az üzeneteket, és melyek esetében van további teendő.