Csoportos létszámleépítést jelentettek be a volt Dunai Vasműnél
Bejelentették a csoportos létszámleépítésre vonatkozó szándékukat az egykori Dunai Vasmű maradványát üzemeltető cége felszámolóbiztosai- írja a dolgozóknak kiküldött levelek alapján a Portfolio és a HVG. A két érintett cégnek összesen körülbelül 2800 dolgozója van, a Portfolio úgy tudja, hogy közülük akár 2600-an is elveszíthetik a munkájukat.
A Portfolio idézett a felszámolóbiztosok által kiküldött levélből, ami szerintük így kezdődik: „Tisztelt Munkavállalók! A mai napon a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. ”f.a.„ és a Dunarolling Dunai Vasmű Kft. ”f.a.„ felszámolóbiztosai a 2012. évi munka törvénykönyve csoportos létszámcsökkentésre vonatkozó szabályainak megfelelően bejelentették a csoportos létszámleépítésre vonatkozó szándékukat.”
A levelet a Portfolio szerint Petrik Zénó, a felszámolás alatt álló Dunarolling Dunai Vasmű Kft. Üzemi Tanács elnöke, Hegedűs László, a szintén felszámolás alatt álló Duna Furnace Dunai Vasmű Kft. Üzemi Tanács elnöke, Magyar Zoltán, a DUNAFERR DV. Vasas Szakszervezeti Szövetség elnöke írta alá.
A bejelentés azért váratlan, mert a felszámolók nemrég közölték, hogy vevőt keresnek a volt Dunai Vasmű (most Dunarolling Dunai Vasmű Kft. és a Duna Furnace Dunai Vasmű Kft.) egyes üzletrészeire. A két cégért összesen 1,67 millió euró (680 millió forint) részvételi biztosítékot kell letenni első körben, az ajánlatokat április 25-ig várják.
A Duol megkereste Magyar Zoltán szakszervezeti vezetőt, aki erről azt mondta: „Nem akarok úgy fogalmazni, hogy reményre ad okot, de az, hogy van érdeklődés, egy halvány esélyt mégis jelent”.
A csoportos létszámleépítésről azt mondta: „a most bejelentett elbocsátások jogfolytonosság megszűnését jelentik ugyan, de nem feltétlenül azt, hogy a munkavállalók végleg elveszítik munkahelyüket.”
A kormány hosszú kínlódás után tavaly novemberre unta meg a dolgozók és a dunai vasmű maradékának elkeserítő helyzetét és határozta el, hogy aktívabban közbelép, átmenetileg át is vállalta a cégek dolgozóinak bérkifizetését. A Dunaferr kálváriájának hátteréről és az előző tulajdonos, a dunaújvárosi dolgozókat végül cserben hagyó indiai Liberty állam általi helyzetbe hozásáról itt írtunk részletesen.