Járvány

Hónapok óta keringhet a madárinfluenza az amerikai szarvasmarhák között
Kutatók bírálták az amerikai mezőgazdasági minisztériumot azért, mert nem közölt időben elemezhető adatokat a fertőzésekről.
Egyre több a szomszédban a szamárköhögéses eset, de itthon egyelőre nem kell aggódni
Horvátországban különösen, de Szerbiában is egyre több a szamárköhögéses megbetegedés, itthon azonban egyelőre nincsenek kiugró fertőzési gócok: a 15. hétig csak 11 pertussis-gyanús esetet...
Máig nem tudni, milyen járvány irtott ki 15 millió aztékot az 1500-as években
Az európai hódítók vitték magukkal a pestist meg a fekete himlőt, de ez nem az volt. Se a korabeli leírások, se a modern DNS-kutatások nem adnak egyértelmű választ.
Miközben körülötte tízezrek haltak meg, egy olasz város kitalálta, hogyan játssza ki a fekete halált
Ferrara tanítani való járványvédelmi intézkedésekkel vette fel a harcot a 17. században a pestis ellen. Szigorú karantén- és higiéniai szabályok, viperamérges bedörzsölő és az orvosaik védelme is...
A szibériai fagyott talajból felszabaduló vírusoktól tartanak a tudósok
A klímaváltozás miatt a talaj kiolvad, és több az ipari tevékenység is a jégtelenedő északi-sarki régióban. Ez mind új ősi vírusok felszabadulását okozhatja.
A Yellowstone-t is fenyegeti a szarvasokat zombivá tevő járvány
Tudósok évek óta figyelmeztetnek, hogy az amerikai szarvasok között terjedő betegség egyszer más fajokra, akár az emberekre is veszélyes lehet.
Fact-check: A WHO egy totális megfigyelésen alapuló, diktatórikus világkormányt épít ki egy új...
A Mi Hazánk aláírásokat gyűjt az egészségügyi világszervezet egyik egyezménytervezete ellen, de olyan dolgok ellen tiltakoznak, amikről szó sincs a dokumentumban.
A járványok számára tesszük magunkat sebezhetővé, ha nem változtatunk a szúnyogirtáson
Egy friss pályázati kiírás a következő három évben is a kémiai szúnyoggyérítést részesíti előnyben, ami nem kis veszélyt hordoz magában. Az MTA állásfoglalása szerint is ellenállóvá tudnak válni a...
A mongolok halott harcosaik katapultálásával terjesztették a pestist (vagy nem)
Ez lehetett az egyik első igazán sikeres biológiai fegyver. Elvileg tényleg működhetett, de a fekete halált nem csak a Kaffából menekülő genovaiak terjesztették el Európában.
Kövess minket Facebookon is!