Egy ügyvédi iroda köti össze a Szuverenitásvédelmi Hivatalt azzal az alapítvánnyal, aminek odaadnák a másoktól elvont adó 1 százalékokat

991

A Szuverenitásvédelmi Hivatal által jegyzékre vett szervezetektől elvett adó 1 százalékokat az az alapítvány kapná meg, aminek a bejegyzési eljárását ugyanaz az ügyvédi iroda képviselte, amelyik a Szuverenitásvédelmi Hivatal jogi képviseletét is ellátta – tudta meg a Telex.

„A közélet átláthatóságáról” című törvényjavaslathoz hétfőn nyújtottak be módosító javaslatokat. Ezekből kiderült, hogy már az idén felajánlott adó 1 százalékos támogatásokat is elvenné az állam a külföldi támogatások miatt jegyzékre vett szervezetektől, és ezeket a Batthyány-Strattmann László Alapítvány a Gyógyításért (BSLAGY) kapná meg.

Ezt az alapítványt idén januárban hozta létre a kormány, hogy oda szervezze ki az eredetileg a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) által ellátott feladatot: nekik kell elbírálni a gyógyszerek és gyógyászati segédeszközök támogatására vonatkozó egyedi méltányossági kérelmeket. Ezeket az általában nagyon drága és ritka kezeléseket és eszközöket a társadalombiztosítás nem finanszírozza a betegeknek.

Olvasónk hívta fel a figyelmünket arra, hogy a civil szervezetek nyilvántartásában elérhető végzés szerint az alapítvány bejegyzési eljárásánál a magyar államot Buczkó Péter irodája, a Buczkó Ügyvédi Iroda képviselte.

Az ügyvédi iroda neve ugyanakkor felbukkan a Szuverenitásvédelmi Hivatalnál is. Az idén már 6,2 milliárd forintból gazdálkodó, Lánczi Tamás által vezetett hivatal jogi képviseletét a Magyar Hang cikke szerint bruttó 9 millió forintért szintén a Buczkó Ügyvédi Iroda látta el.

A Buczkó Ügyvédi Iroda a 2010-es kormányváltás óta rendszeres szereplője az állami, kormányzati, illetve a közpénzeket érintő szerződéseknek. Nemcsak a Fidesz és a KDNP képviselőcsoportja, hanem a Miniszterelnöki Kabinetiroda, valamint több minisztérium is megbízta a 2010-es években a Buczkó Ügyvédi Irodát. A Buczkó-irodát alkalmazta a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium is. 2019-ben Ferencváros fideszes vezetése is foglalkoztatta a céget. 2022-ben több mint 7 millió forintért kötött jogi tanácsadásra szerződést a KDNP frakciójával. A frakciót többek között „helyreigazítással és egyéb személyiségi jogi ügyekkel” kapcsolatban látták el tanácsokkal.

Kérdéseinkkel kedden megkerestük a Buczkó Ügyvédi Irodát, választ egyelőre nem kaptunk tőlük.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!