Civilek és szakszervezetek is tiltakoznak az ellehetetlenítési törvény ellen

A civilek és szakszervezetek – köztük a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ) – is tiltakoznak a Fidesz ellehetetlenítési törvénye ellen, amivel a kormánypárt a közélet átláthatóságáról beszél, a valóságban viszont ellehetetlenítené azokat az újságokat és civil szervezeteket, amik neki nem tetszenek.

Szerintük ha a törvény jogerőre emelkedne, az „súlyosan sértené a civil társadalom, a szakszervezetek és a független sajtó jogait. A javaslat lehetőséget adna egy új politikai hivatalnak – a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak – arra, hogy önkényesen megbélyegezzen és ellehetetlenítsen bárkit, aki a hatalom számára kényelmetlen. A javaslat elfogadása beláthatatlan következményekkel járna a demokratikus nyilvánosságra, a szólásszabadságra és a közéleti részvételre”.

Így aztán vasárnap délelőtt 11-kor közös, nyilvános sajtótájékoztatót tartanak a Kossuth téren, hogy „egyértelmű üzenetet küldjenek a döntéshozóknak” hogy a tartsák tiszteletben a civil társadalom, a szakszervezetek és a szabad sajtó jogait.

Szerdán élő adásban beszéltünk arról, mit jelent ez a törvény, és mi lesz a hatása. Független szerkesztőségek, a Telex, a 444, a HVG, a 24.hu és a Partizán közös rendkívüli élő műsorral is reagált a javaslatra, ebben a cikkben pedig arról írtunk, mivel járhat a gyakorlatban az ellehetetlenítési törvény.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!