
- Véget ért a Tisza Párt Nemzet Hangja nevű kampánya, három héten át 12+1 kérdésről lehetett szavazni online és személyesen. Vasárnap a budapesti Műegyetem Rakparton hirdették ki a szavazás eredményét.
- Összesen 1,1 millió ember vett részt a konzultációban, több mint 12 ezer önkéntest tudott mozgósítani a Tisza. A többség támogatja Ukrajna uniós tagságát, több kérdésben pedig 90 százalék fölötti lett az igenek aránya.
- „Most kell szerénynek maradni” – fogalmazott Magyar Péter, aki nagy győzelemről beszélt, és azt ígérte, hogy a konzultáció válaszai alapján készül el a programjuk. Szerinte mára a Tisza van többségben, a legnagyobb ellenzéki párt pedig a Fidesz lett. Úgy érzi: a választáson nem kicsit fognak nyerni, a cél már a kétharmad.
- A Tisza Párt elnöke húsvét után a legkisebb településekre is elmegy, mert meg kell győzni még azokat, akiket eddig nem sikerült.
„Nem lehet újraépíteni egy országot Excel-táblázatból, de lehet szeretetből, hitből. Nélkületek ez nem megy, de veletek sikerülni fog” – mondta Radnai Márk, a Tisza Párt alelnöke, és köszönetet mondott minden önkéntesnek, aki az elmúlt három hétben segítette a kampányt. Szerinte ők jelentik a bizonyítékot, hogy el lehet érni változást az országban.
Bejelentette, hogy a Nemzet Hangja konzultáción összesen 1 137 266 ember szavazott.

„Nagyon várjuk az eredményeket, mi is önkénteskedtünk” – mondta egy fiatal házaspár a Műegyetem rakparton. Egy kis vidéki településen volt a standjuk, elmondásuk szerint nem érték olyan atrocitások, mint amilyenek több Tisza-önkéntest igen a Nemzet Hangja kitelepülésein. Az eredmények alapján reményeik szerint már elindulhat a 2026-os választásra készülő párt kormányprogramja. „Nagyon bízunk a választás sikerében, mert ilyen ellenzéki erő még nem volt, mint most” – mondta a feleség, aki szerint ez az ő „utolsó reménye”. Vannak ugyan kétségei, de abban bízik, hogy a választás mégis tiszta lesz. „Ha nem lesz változás, inkább elmegyünk valamelyik európai országba.”
Délután öt órára már bőven megtelt a rakpart, ahol nemzet hangjás pulcsikban, magyar zászlókkal, „átteleltem, itt vagyok” feliratú, Orbán Viktor március 15-i beszédét idéző pólóban várják az emberek Magyar Péter beszédét és az eredményvárót.

A rakpartot a Bertalan Lajos utcától egészen a Szent Gellért térig lezárták: a legnagyobb tömeg a Petőfi hídhoz közeli színpad felé van. Hátrébb a mobil vécék mellett Tisza pártos shopot, de churrosost, meleg ételes helyet, még koktélbárt is lehet találni, az emberek egy része például a hátul lévő sörpadoknál beszélget egymással a beszédek alatt. A párt Magyar Péter beszéde előtt a Nemzet Hangja eredményeit összegzi: mint mondják, az ország mind a 3155 településére eljutottak a Tisza aktivistái. A színpadon elhangzottakat több helyen tapssal kísérik a kint lévők.
Egész pályás letámadást kapott a Tisza Párt európai parlamenti képviselője, Kollár Kinga, miután az EP költségvetési ellenőrzési bizottságán felszólalt a Magyarország elleni jogállamisági eljárásról. Kollár azt mondta, a jogállamisági eljárás hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, és ebből 1 milliárd már el is veszett. Kitért arra, hogy a magyar államra ennek súlyos hatásai voltak, példának hozta, hogy nem tudnak infrastruktúra-fejlesztésbe fektetni, és az alapvető szociális szolgáltatásokat se tudja nyújtani, például kórházakat lehetett volna felújítani, de ez nem történt meg. Azt is mondta, hogy „a magyarok romló életszínvonala erősíti az ellenzéket”, ezért is tekint nagyon pozitívan a 2026-os választásra.

Erre aztán jól rá is ugrott a kormánymédia, mindezt úgy, hogy közben a megszólalás kontextusáról, a jogállamisági mechanizmus megindításáról sehol nem tettek említést. Bayer Zsolt szombaton még tüntetést is tartott a Tisza Párt ellen a Millenárison. A tüntetésen Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is részt vett.
Oklevelet és tapsot kapnak, akik a legtöbbet dolgoztak az elmúlt három hétben.
Több kategória is van:
- a legsikeresebb szavazatgyűjtők Budapesten és fővároson kívül,
- legnehezebb terepen kiemelkedően dolgozók,
- a legtöbb szavazatot gyűjtők.
Radnai Márk, a Tisza alelnöke felsorolta a kampány legfontosabb adatait:
- 12 231 regisztrált önkéntessel dolgoztak,
- 3155 településre jutott el a Tisza,
- 10 399 kitelepülés volt,
- 1300 pult üzemelt országszerte, és
- a legaktívabb napon 671 helyszínen álltak egyszerre.
- Több mint 250 ezer munkaórát dolgoztak az önkéntesek a kampányban,
- 3,5 millió emailt küldtek ki,
- 1,7 millió szórólapot juttattak el az embereknek, és
- 185 utcafórumot tartottak.
- Magyar Péter mind a 106 választókerületet bejárta, és összesen
- 113 fórumot tartott.
„Ez nem egy szokványos kampány, amit az elmúlt 20 évben megszoktunk, hanem országjárás felsőfokon” – fogalmazott a Tisza Párt alelnöke.
Vasárnap Szentendrén is megzavarták Magyar Péter fórumát. A Tisza Párt elnöke a Facebook-oldalára töltött fel egy másfél perces videót, amiben az látszik, ahogy egy maroknyi tüntető olyan táblákkal próbálta inzultálni a Tisza elnökét, amiket a Bayer Zsolt-féle szombati tüntetésen osztogattak. A videón szereplő férfi többek között azt kiabálta, hogy „vörös iszapot a Tiszába”. A tüntetők szószólóját végül bilincsben vitték el a helyszínről a rendőrök.
A Fidesz kommunikációs gépezete hosszú idő után kezd magához térni. Orbán Viktorék a kegyelmi ügy után több mint egy évig küszködtek azzal, hogy újra ők határozzák meg a politikai napirendet, nem tudtak mit kezdeni a megváltozott helyzettel, az új, érdemi kihívóval, és azzal, hogy a magyar emberek nagy része helyettük és az ő témáik helyett inkább Magyar Péterről beszélt. Emiatt gyakran kerültek abba a helyzetbe, amit a legjobban utálnak: nekik kellett Magyar Péter témáiról beszélni. A miniszterelnök februári évértékelője óta viszont a Fidesz újra életjeleket mutat. A Fidesz poloskát, kullancsot és zebrát is bevetett, hogy visszavegye a gyeplőt Magyar Pétertől. Minderről itt írtunk bővebben.
Magyar Péter március 24-én a Nemzet Hangja konzultációt népszerűsítve ismét országjárásra indult, és tömegeket mozgatott meg a nagyobb városokban, így például Debrecenben, Győrben, Nyíregyházán vagy Pécsen is. Facebook-posztjában azt írta: az elmúlt három hétben bejárta mind a 106 egyéni választókerületet, és az eredményváró rendezvény lesz a 116. fóruma.
Szombaton és vasárnap összesen 14 Pest vármegyei településen járt, az utolsó fórum Szentendrén volt.
„Átalakították százszor a választójogi törvényt: győzteskompenzáció, új választókerületek, ezt köszönjük! Tudjátok, miből lehet majd látni, mekkora gondban vannak? Mikor eltörlik majd a győzteskompenzációt, nehogy kétharmadunk, négyötödünk legyen” – mondta Magyar Péter országjárása ceglédi állomásán szombaton.
A győzteskompenzáció az jelenti, hogy az egyéni választókerületükben nemcsak a vesztes jelöltekre leadott voksok kerülnek fel töredékszavazatként a pártjuk országos listájára, hanem a győztesekre a mandátumszerzéshez szükségesen felül leadott szavazatok is.
A Tisza elnöke szerint a Fideszben rettegnek, és a választásig mindent meg fognak tenni azért, hogy ők nyerjenek. „Több mint félmillióval több szavazónk van a Fidesznél. Miniszterelnök elvtárs, még csak most kezdődik a tánc, most billent meg minden” – mondta Magyar a legutóbbi közvélemény-kutatásokra utalva. Hozzátette: hiába nem egyenlő a pálya, nekik „másképp kell maratont futni”.
Szegeden pár napja azt is mondta, hogy a Tisza célja a kétharmad, és aki nem a Tiszára szavaz, az Orbán Viktor hatalomban tartására szavaz.
Az elmúlt három hétben több alkalommal is megtámadták a Tisza Párt aktivistáit a pultoknál, szavazatgyűjtő pontoknál. Dunaegyházán például egy fideszes polgármesterjelölt, Pesterzsébeten egy meggyilkolt maffiózó korábbi bizalmasa zaklatta az önkénteseket. Rakamazon autóval hajtottak neki lassan a párt egyik standjának, a Kelenföldi pályaudvarnál akasztással fenyegették az aktivistáikat.
Magyar Péter azt követelte, hogy a miniszterelnök és Sulyok Tamás köztársasági elnök is szólaljon meg az országban uralkodó agresszióval szemben. A köztársasági elnök egy hosszú Facebook-posztban írt a politikai közbeszédben megjelenő agresszív hangvételről és fizikai erőszakról. „Aki az ellentábor politikusaival, a média munkatársaival és bárkivel szemben, akit ellenfélnek gondol, az elemi tiszteletet sem tanúsítja, aki fenyegetéssel, hergeléssel, szélsőséges demagógiával akar politikai tőkét kovácsolni, kattintást vadászni, az egyúttal – szándéka ellenére – a vele nem rokonszenvező közönség egyes tagjaiban saját magával és szimpatizánsaival szemben is felszítja az agressziót. Amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten – tartja a népi bölcsesség. De ez valójában az erőszak spirálja. Még nincs késő, most kellene megállni!” – fogalmazott Sulyok Tamás, anélkül, hogy konkrétan kitért volna a Tisza Párt aktivistáit ért támadásokra.
Tíz bátor jelentkezőt vártak a színpadra, és a verseny lényege az volt, hogy ki osztja ki a leggyorsabban a szórólapokat. 10 perc alatt 100 szórólapot kellett kiosztani, és az is kikötés volt, hogy csak nőknek lehet adni a szórólapokból. Később kiderült, hogy a Női sikernap nevű programot reklámozták a játékkal.


A Nemzet Hangja kezdeményezésre Magyar Péter rendre a népszavazás kifejezést használta, de valójában nem egy hivatalos, jogilag is érvényes népszavazás volt. Népszavazást kezdeményezni, majd kiírni jóval hosszabb jogi folyamat lett volna.

Ahhoz, hogy népszavazást írjanak ki, szükség lett volna a Nemzeti Választási Bizottság (és fellebbezések esetén a Kúria és az Alkotmánybíróság) támogató döntésére is. Ha pedig mindezek megvannak, össze kellett volna gyűjteni minden egyes kérdésre minimum 200 ezer érvényes aláírást. Hivatalos népszavazás helyett ez inkább a kormány nemzeti konzultációihoz hasonlító kezdeményezés volt.
A kérdésekre online és személyesen is lehetett válaszolni március 24-től április 13-ig.
Magyar Péter április 9-én egy Facebook-posztban azt írta: „öles léptekkel haladnak az egymillió szavazat felé”. Ugyanebben a posztban jelentette be azt is, hogy a Tisza Párt online megválaszolható kérdéssorának kitöltési határidejét két nappal meghosszabbítják, április 13. délig, hogy „eljuthassanak mind a 3155 településre”.
Magyar állítása szerint az elmúlt hetekben 2385 településen 7418 kitelepülést tartottak és „majdnem 10 ezer” önkéntesük dolgozott azon, hogy minél többen vegyenek részt a kezdeményezésben. A Tisza Párt elnöke országjárással népszerűsítette a konzultációt, tömegeket mozgatott meg a nagyobb városokban, így például Debrecenben, Győrben, Nyíregyházán vagy Miskolcon is. Az országjárást Pécsen zárta.
Magyar Péter a Tisza Párt március 15-i rendezvényén jelentette be, hogy megszervezik „a valaha volt legnagyobb” közös megmozdulást, a Nemzet Hangja nevű „népszavazást”. Az akciót Magyar Péter a kormány Ukrajna EU-s tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazásával párhuzamosan hirdette meg.
A párt 12+1 pontos, online és személyesen is kitölthető kérdéssorára minden 16 év feletti magyar válaszolhatott. Ezekben a kérdésekben kérte ki az emberek véleményét a közvélemény-kutatások szerint messze legnépszerűbb ellenzéki párt:
- Egyetért-e Ön azzal, hogy évi maximum 200 ezer forint értékben Nyugdíjas Szép-kártyát vezessünk be, amely élelmiszerre, gyógyszervásárlásra és egészségmegőrzésre fordítható?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a gyógyszerek áfakulcsa 0 százalékra csökkenjen?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az állam ne fordíthasson költségvetési forrásokat magánegészségügyi beruházások támogatására, és évente minimum 500 milliárd forint extra forrást biztosítson az állami egészségügyi rendszer fejlesztésére?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a visszaszerzett nemzeti vagyont oktatásra, egészségügyre és vidékfejlesztésére fordítsuk?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az egészséges élelmiszerek áfakulcsa maximum 5 százalék legyen?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a személyi jövedelemadó (szja) egységesen 9 százalékra csökkenjen?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy újra bevezetésre kerüljön a korábbi területeken a kata adózási forma?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az 5 milliárd forintos vagyon felett extra adófizetési kötelezettség kerüljön megállapításra?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy Magyarország az Európai Unió és a NATO tagja maradjon?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy egy miniszterelnök két ciklusig, maximum 8 évig tölthesse be a pozícióját?
- Egyetért-e Ön azzal, hogy az önkormányzatok visszakapják a hatásköreiket, intézményeiket és forrásaikat az oktatási, egészségügyi és szociális területen.
- Egyetért-e Ön azzal, hogy a miniszterelnök fizetése maximum 2,5 millió forint legyen, és az országgyűlési képviselők jövedelme a felére csökkenjen?
+1 Támogatja ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen?
Vasárnap délután négykor, a Műegyetem rakparton kezdődött a Tisza Párt Nemzet Hangja nevű konzultációját és az azt kísérő országjárást lezáró eredményváró rendezvény.
Az esemény leírásában azt ígérték, hogy „lesz zene, élménybeszámolók a három heti megfeszített munkáról és az eredmények hivatalos bemutatása”. Magyar Péter hat órakor fogja értékelni a szavazást, és elmondja, hogy melyik kérdésekre „mondott igent a nemzet”.