Lassan őrölnek a Meta malmai, ha pénzügyi csalókról küldünk nekik értesítést

A Meta a leglassabban reagáló közösségimédia-vállalat, ha a pénzügyi csalók által közzétett tartalmak eltávolításáról van szó. A Guardian cikke szerint akár hat hét is eltelhet, mire érdemben válaszolnak a felügyeleti szervek észrevételeire.

A brit pénzügyi szektor felügyeleti hatósága (Financial Conduct Authority, FCA) szerint bár „észszerű hatáskörrel” rendelkeznek a csalók azonosításához, a nagy technológiai vállalatoknak küldött letiltási kérelmek önkéntesek.

Lucy Castledine, az FCA fogyasztói befektetésekért felelős igazgatója elmondta, hogy a törlési kérelmekre szinte kivétel nélkül válaszolnak, de sok idő eltelhet, mire eljutnak a konkrét intézkedésig. Ez az idő platformonként eltérő. A Metánál hat hetet vett igénybe a kérelmek elbírálása, „más platformok gyorsabban reagáltak”, tette hozzá az igazgató.

Az FCA adatai szerint tavaly 25 ezer bejelentést kaptak „jogosulatlan üzleti tevékenységről”. Emelkedő tendenciát figyeltek meg a 19–40 évesek körében, akik gyakran gyors pénzkereseti lehetőségben reménykednek.

A Meta egyelőre nem reagált a megállapításokra.

Az Economist tényfeltáró podcastja, a Scam Inc. azt mutatja be, hogyan épült globális iparág az online átverések köré, és miért van az, hogy sokszor nemcsak a megtévesztett, pénzüket elvesztő emberek, hanem az átveréseket elkövető csalók is áldozatok. A nyolcrészes sorozat több, Haneshez hasonlóan járt áldozatot is megszólaltatott és az ő történetükön, valamint szakértőkön keresztül illusztrálja azt, ahogyan az online csalók kifinomult eszközökkel húznak ki éves szinten több mint 500 milliárd dollárt áldozataikból az úgynevezett „disznóvágás módszer” segítségével.

A Telexen korábban részletesen foglalkoztunk az online átverések különböző módjaival:

Ehhez a cikkhez a Google Trends adatait is használtuk.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!