Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter járt a kormányinfón, ahol sok kérdést kapott a kormány legújabb inflációletörőnek szánt intézkedéséről, az árrésstopról. A márciusban bevezetett intézkedés, ami 30 élelmiszeripari terméknél maximalizálta az árrést, vagyis hogy a boltok mennyivel adhatják a beszerzési ár fölött a termékeket, elvileg május végéig tart, jogosan merül fel tehát a kérdés, hogy a kormány hogy látja, hogy működik ez az intézmény. Nagy Márton szerint meg kell majd vizsgálni, hogy fenn kell-e tartani az intézkedést, de szerinte a márciusi inflációs adatokban már látszott az intézkedés hatása, hiszen az élelmiszerinfláció nem nőtt, áprilisban pedig 5 százalékra eshet az élelmiszerek inflációja a márciusi 7-ről.
Nagy tehát nemcsak, hogy nem vonná vissza az árrésstoppot, de azt is javasolni fogja a kormánynak, hogy az intézkedést más termékekre is kivesse. „Háztartási cikk, szépségápolási cikk, piperecikk felé nézelődünk”.
Kérdésre, hogy mit ért ez alatt, mosóport, pelenkát, tusfürdőt említett, hozzátéve, hogy „nem szoktam DM-be járni, nem tudom felsorolni a teljes termékpalettát”. Ezeket a termékeket leginkább importáljuk, és ezeken szerinte 30 százalék köröli árrés van jelenleg. A pipere-árrés elképzelése szerint nem váltaná az élelmiszerekre vonatkozó szabályokat, hanem azok mellett jönne be, sőt, még több élelmiszert is bevonhatnak a körbe.
Az árrésstop hatása már elkezdett végiggyűrűzni a kereskedelmi ellátási láncokon, a Spar már levélben kérte a beszállítóit, hogy 5 százalékkal csökkentsenek a beszerzési árakon. Az árstopról több elemzés, többek közt az MNB elemzése is kimutatta, hogy emelték az inflációt, és az árrésstopnál is sokan ettől tartanak.