„Hitéleti” funkciójú épületeket is építhet a dubaji befektető a Rákosrendező területére
Lakás, iroda, vendéglátás, igazgatás, kereskedelem, egészségügy, oktatás, kulturális mellett „hitéleti” funkciójú épületeket is építhet majd a dubaji befektető a Rákosrendezőre – derül ki az adásvételi szerződés mellékletéből. Ilyen funkciójú épületeket a beruházás egész területén lehet majd építeni, arról, hogy hol mit húznak fel, a befektetők döntenek.
Arról, hogy a dubaji befektető pontosan mit akar építeni, még nincsen elérhető információ, az Eagle Hills honlapján nem írnak erről. Ott csak egy mesterséges intelligenciával készült kép van egy parkról, 500 méteres tornyokról sincs szó.
Vitézy Dávid erre reagálva azt írta ki a Facebookra: „Ha már a fejlesztő mesterséges intelligenciával készíti a publikált látványterveit, megnéztük, mire jut a mesterséges intelligencia a szerződés tényleges, rögzített beépítési előírásai alapján. Így azért nem egy parkocska lett. És ha már külön beleírták a szerződésbe, hogy ”hitéleti„ funkciójú épületeket is elhelyezhet az arab befektető Rákosrendezőn, egyből egy mecsetet is álmodott a területre az 500 méteres toronyház mellé.”
A magyar állam hétfőn jelentette be, hogy múlt héten eladták a Rákosrendezőt egy dubaji befektetőnek, aki 250-500 méteres épületeket építhet majd oda. A projektről ebben a cikkünkben írtunk hosszabban.
Megkerestük a hitéleti épületek ügyében a nemzetgazdasági, valamint az építési és közlekedési minisztériumot, amennyiben érdemben válaszolnak, beszámolunk róla.