Két évig alig fizettek a gáz után a bérlők, 31 milliót vár egy panziótulajdonostól az MVM

Két koreai hátterű cég tulajdonosai több mint két éven át mindössze egy panellakás átalány gázfogyasztásának megfelelő díjat fizettek egy 34 szobás panzió után, majd eltűntek, írja a 24.hu. Az eset az egykori Laguna Panzió-Étteremben történt Mogyoródon, az ingatlan tulajdonosától most több mint 31 millió forintot kér számon az MVM.

A 24.hu azt írja, az épületet egy mára felszámolás alatt álló cég, az Ubunt Hungary Kft., illetve később az ugyanabba a tulajdonosi körbe tartozó Park & Lee Kft. bérelte ki. A két cég koreai tulajdonosai többek között vendégmunkásokat szállásoltak el a panzióban. A 2021-ben kötött bérleti szerződés mellett a cégek a közműveket is a nevükre vették, de 26 hónapon át mindössze egy panellakás átalány gázfogyasztásának megfelelő díjat, 20 ezer forintot fizettek a panzió után, ezzel összesen 31,4 millió forint tartozást halmoztak fel. A tényleges fogyasztás körülbelül 1,2 millió forint lehetett havonta. A tulajdonos szerint a fogyasztás ellenőrzésére a szolgáltató MVM-től felhatalmazással bíró társaság semmilyen intézkedést nem tett a több mint két év alatt.

A panzió tulajdonosa feljelentést tett az ügyben. Ez alapján a gázóra leszerelésekor kiderült, hogy az órán GSM modul volt, ugyanis ipari fogyasztónak minősül a szálló. Azaz a gázóra folyamatosan közvetített a szolgáltatóhoz, így a tulajdonos és ügyvédje szerint

már az első hidegebb téli hónapban nyilvánvalónak kellett lennie, hogy a 20 ezer forintos díj irreálisan alacsony a valós fogyasztáshoz képest.

Mivel a cégek tulajdonosai eltűntek, a panzió tulajdonosa 2024 elején személyesen próbálta meg a saját nevére íratni a gázórát, ekkor tájékoztatták a hatalmas tartozásról, és kiderült az is, a közműveket nem tudja a saját nevére venni, amíg a több mint 31 milliós tartozást be nem fizeti az időközben felszámolásba dőlt bérlő helyett. Mivel ez nem történt meg, idén áprilisban leszerelték a gázórát, és kikapcsolták a szolgáltatást.

A panzió tulajdonosa azt állítja, nem ez az egyetlen kár, amit a bérlők okoztak, csaknem 15 millió forintban vittek el ingóságokat az épületben. Mindezek miatt feljelentést tett, majd nyomozás indult nagy értékre elkövetett sikkasztás miatt, de a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság Gödöllői Rendőrkapitánysága megszüntette az eljárást, mert szerintük a cselekmény nem bűncselekmény.

A rendőrség indoklása alapján a 31 millió forintot meghaladó tartozás nem a feljelentő kára, hanem a szolgáltatóé. Azonban azzal nem számolnak a nyomozók, hogy az adósság meg nem fizetése miatt a gázszolgáltatást nem fogják visszakapcsolni, az pedig végső soron a tulajdonos kára. Az ellopott ingóságokról a rendőrség azt írja, a hiányzó tárgyak a bérlők által korábban biztosított kaucióból megtérültek, de a tulajdonos szerint a 6,5 millió forintos kaució nem fedezi a 15 millió forintos kárt, így az elutasítás ellen panasszal élt.

A 24.hu kérdéseire a rendőrség adatvédelmi okok miatt nem válaszolt. Az MVM szintén azt felelte, nem adhat információt a konkrét esetről, de általánosságban közölték, hogy az elszámoláshoz szükséges mérési adatokat a hálózati elosztó bocsátja rendelkezésükre, ez alapján számláznak. „Azzal kapcsolatban nem rendelkezünk információval, hogy az elosztóhoz milyen forrásból érkeznek az adatok. A szerződéskötés és a tartozás behajtása során minden esetben a jogszabályban és üzletszabályzatunkban foglaltaknak megfelelően járunk el.”

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!