OECD-jelentés: Csökken az infláció, megint kicsit többet ér a magyar háztartások jövedelme
Az adatokat szolgáltató 21 OECD-ország közül Magyarországon volt a legnagyobb az egy főre jutó háztartási reáljövedelem növekedése 2023 második negyedévében – írta friss jelentésre hivatkozva az Mfor. A hazai három százalékos növekedést az elemzés az inflációs nyomás enyhülésének tud be. (Az OECD-nek 38 tagországa van, de a jelentés csak arra a 21-re tér ki, amelyek jelentették az adataikat.)
Az OECD-ben a háztartások egy főre jutó reáljövedelme a negyedik egymást követő negyedévben emelkedett, 2023 második negyedévében 0,5 százalékkal, míg az egy főre jutó reál-GDP 0,4 százalékkal bővült – derül ki a párizsi székhelyű Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet közleményéből.
A lap felhívta a figyelmet arra, hogy ez a növekedés csekélyebb, mint az első negyedév 1,4 százalékos mutatója. Azt is hozzátette, hogy 11 országban bővült a reáljövedelem 2023 második negyedévében, tízben viszont csökkent. A G7-ek gazdaságai közül csupán Olaszország jelentette a negatív kivételt. A G7-ek közül Kanadában 1,2 százalékos volt a növekedés.
A háztartások egy főre jutó reáljövedelme Lengyelországban csökkent a legnagyobb mértékben (3,4 százalékkal), ráadásul ott az egy főre jutó reál GDP is csökkent, 1,3 százalékkal.