A Tisza Párt nem elégedett meg Bolla Tibor BKV-vezérigazgató leváltásával, szerintük a közlekedési vállalat teljes vezetőségének mennie kell. Ezért a Tisza fővárosi frakciója most vizsgálóbizottság létrehozására és a BKV teljes vezetőségének leváltására szólította fel Karácsony Gergely főpolgármestert.
Közleményükben azt írták, Bolla Tibor hétfői felmentése egy szükséges, de későn jött lépés volt, amely szerintük nem csökkenti az ügyben a főpolgármester felelősségét. „Érthetetlen, hogy számos, köztudottan gyanús ügy ellenére Karácsony Gergely 2019-től folyamatosan bizalmat szavazott a korábbi BKV-vezetésnek, és csak hat évvel később, egy tegnap megjelent tényfeltáró cikk nyomán döbbent rá, milyen korrupció szövi át a főváros egyik legfontosabb vállalatát” – írták.
A Tisza-frakció szerint Karácsony mindeddig „puszta játszmának tekintette a cégvezetői pályázatok ügyét, és ahol lehetett, hátráltatta a folyamatot, hol a Fidesszel, hol az óellenzéki frakciókkal karöltve”. „Nemcsak hogy nem mozdította el Bollát, de még küzdött is azért, hogy a posztján maradhasson. Az áprilisi közgyűlési döntést – amelynek során a képviselő-testület közel kétharmada nyilvánította ki bizalmatlanságát a jelenlegi cégvezetőkkel kapcsolatban – egész egyszerűen figyelmen kívül hagyta” – írták.
A Tisza szerint a főpolgármesternek mindezekért vállalnia kell a felelősséget, és felszólítják, hogy hívja vissza a BKV teljes vezetőségét.
„Állítson fel vizsgálóbizottságot és vizsgáltassa ki a feltételezhető visszaéléseket a BKV-nál. Amennyiben szükséges, a vizsgálat során napvilágra került ügyekben tegyen feljelentést. Ismételten felszólítjuk továbbá a főpolgármestert, hogy teremtse meg a szükséges feltételeket az új vezetők nyílt pályázaton történő kiválasztásához, és – a bíráló bizottság javaslatának megfelelően – nyissa újra a cégvezetői pályázatokat a BKV és a BKK esetében” – tette hozzá a Tisza Párt budapesti frakciója.
A Fővárosi Önkormányzat a Telex kérdésére azt írta: „A Fővárosi Önkormányzat felelőssége a budapesti közösségi közlekedés zavartalan és biztonságos működésének fenntartása és fejlesztése. A naponta több mint hárommillió utazást lebonyolító budapesti közösségi közlekedés zavartalan és biztonságos működtetésével kapcsolatos felelősséget a Fővárosi Közgyűlés tagjai is viselik. A főpolgármester okkal feltételezi, hogy a Budapesten közösségi közlekedéssel utazó polgárok érdekeit a Közgyűlés tagjai a saját politikai kommunikációs szempontjaik elé sorolják.”
Bolla menesztésére Vitézy Dávid is reagált Facebook-oldalán. Azt írja, Bolla 2015-ben a most őt váltó új BKV-vezérigazgatóval, Takács Péterrel közösen irányította a M3 metróvonalra kiírt, gyanús körülményekkel terhelt közbeszerzést.
„Miközben Karácsony 2019-ben azzal kampányolt, hogy »ezért tucatnyi embernek kéne börtönbe mennie«, végül helyén hagyta a BKV teljes vezetését, amint főpolgármester lett – és még most, 2025-ben is az orosz metrók ügyében tíz évvel ezelőtt döntéshozó és irányító szerepben lévő vezetőt nevez ki” – írta Vitézy, aki szerint nehezen hihető, hogy a főpolgármester csak a 444 cikke nyomán értesült hogy „korrupció lengi be a BKV-t”. Vitézy a Tiszához hasonlóan bízik benne, hogy haladéktalanul kiírják újra a pályázatot a BKK és a BKV élére, a főpolgármester pedig „nem akadályozza továbbra is minden létező eszközzel a megújulást a többi fővárosi cég vezetésében”.
Karácsony Gergely hétfő délután jelentette be, hogy felmentette tisztségéből Bolla Tibort, a BKV vezérigazgatóját, miután a 444 megírta róla, hogy szoros kapcsolatban áll a „Nagymester” becenevű F. Zsolttal, akit bűnszervezetben elkövetett csalással gyanúsítanak. A lap fotókkal bizonyította, hogy jártak együtt Balin és Kínában is, és többször buliztak együtt. A vád szerint F. Zsolt, a BKV egykori informatikai igazgatója a Sys IT Services Kft. nevű cégén keresztül éveken át milliárdokat vett ki a közlekedési vállalatból korrupcióval, túlárazással és fiktív szerződésekkel.
A Telexen is írtunk arról, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a NAV Merkur Bevetési Egység, illetve a Terrorelhárítási Központ (TEK) munkatársai 2021. június 15-én országszerte 80 helyszínen, 250 emberrel végeztek helyszíni kutatást többek között olyan ismert cégeknél is, mint a T-Systems Magyarország Zrt., a 4iG Nyrt., az állami Antenna Hungária Zrt. és a BKV informatikai szolgáltatójaként elhíresült Sys IT Services Kft. Ezzel kapcsolatban ebben a cikkben foglalkoztunk részletesen azzal, hogy a korrupció egyes informatikai projekteknél már nem is versenyelőny, hanem alapelvárás.