Fekete-Győr András: Ne induljon a választáson a Momentum, mert elveszi az esélyt a kormányváltástól

5163

Ne induljon a Momentum a 2026-os országgyűlési választásokon – erre szólítja fel a pártot annak alapítója, Fekete-Győr András szerdai Facebook-bejegyzésében. A politikus arról ír, aggódva figyeli, hogy egyre több párt jelenti be indulását „saját önös politikai érdekeiket követve” és ez alól a Momentum sem kivétel, Fekete-Győr szerint azonban ezzel a kormányváltást veszélyeztetik.

Szerinte a Momentum indítása a 2026-os választásokon „most nem a megoldás, hanem a probléma része”. Azt írja, a párt 2015-ben pont azért jött létre, hogy meghaladja azokat a pártokat, amelyek „saját érdekeiket előbbre helyezik Magyarország jövőjénél”.

„A Momentum alapítójaként nem nézhetem tovább tétlenül azt, amit a pártom tesz: a listaállításhoz szükséges képviselőjelöltek felét már kiválasztották. Az a 3% is végzetes lehet, amit a jelöltjeink el tudnak vinni az esélyes rendszerváltó jelöltektől”

– írja a politikus, hozzátéve, rendkívüli küldöttgyűlést kezdeményez, hogy a párt kimondja: nem indul a jövő évi választásokon. Helyette a párt állami támogatásaiból egy 500 millió forintos Rendszerváltó Alapot hozna létre, amivel tüntetéseket, a helyi rendszerkritikus sajtót támogatná, illetve „támogatná az Orbán-rendszer politikai üldözötteit”.

Bedő Dávid, a Momentum frakcióvezetője nemrég egy interjúban arról beszélt, számításai szerint a Momentum nem lesz ott a parlamentben 2026 után, és ő sem lesz országgyűlési képviselő. Pár nappal ezelőtt Orosz Anna momentumos politikus is bejelentette, hogy lemond országgyűlési képviselői mandátumáról. „Ebben a helyzetben meggyőződésem, hogy a választók bizalmát úgy tudom megszolgálni, ha belátom: csak gátolja az érdemi változás folyamatát, ha benne maradok ebben a helyzetben” – indokolta döntését Orosz Anna.

A Republikon Intézet legfrissebb felmérése a Tisza Párt további erősödését mutatta: áprilisban már a teljes népesség 32 százaléka szavazott volna a Tisza Pártra, 3 százalékponttal többen, mint márciusban. A Momentum ezzel szemben veszített a lendületéből áprilisban: 1-1 százalékpontot esett a párt támogatottsága, jelenleg a teljes népesség 2, a pártválasztók 3 százaléka szavazna rájuk.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!