A drogügyi kormánybiztos nekiment a bíróságnak, amiért szabadlábon hagytak két gyanúsítottat

A drogügyi kormánybiztos nekiment a bíróságnak, amiért szabadlábon hagytak két gyanúsítottat
Horváth László kormánybiztos az Országgyűlés plenáris ülésén 2025. április 9-én – Fotó: Kovács Attila / MTI

378

„Megdöbbentő és elfogadhatatlan: szabadlábon védekezhetnek a csepeli kábítószer-gyárosok! Mi folyik itt a bíróságon?” – írta Facebook-oldalán a kábítószer-kereskedelem felszámolásáért felelős kormánybiztos. Horváth László ezzel Németh Szilárd példáját követve kritizálta a bíróság immár másodfokú, jogerős döntését az ügyben.

Mint megírtuk, a Fővárosi Törvényszék kedden helyben hagyta a nyomozási bíró döntését arról, hogy két gyanúsított szabadlábon védekezhet az április elején tartott csepeli razzia után. A két férfi ellen üzletszerűen elkövetett kábítószer készítésének elősegítése gyanújával indult nyomozás. A döntés jogerős.

A Fővárosi Törvényszék keddi közleményében azt írta: az ügyészség fellebbezése nem volt alapos, a gyanúsításban leírt történeti tényállás nem felelt meg a jogszabályoknak, ezért az első fokú nyomozási bíró helyesen döntött. A Törvényszék külön kiemelte, hogy „a megalapozott gyanú nem parttalan fogalom és nem bármely bűncselekmény gyanúját jelenti, a felmutatott bizonyítékoknak konkrét bűncselekmény elkövetésének alapos gyanúját kell alátámasztaniuk!”

A drogokkal szemben zéró toleranciát hirdető kormány által kinevezett Horváth László a Facebookon ezt írja: „Nem számított a csepeli rajtaütés során lefoglalt mázsányi kész kábítószer, a receptek, az álnéven rendelt több tonnányi alapanyag, nem számított a rendőrség és az ügyészség letartóztatási indítványa sem!”

„A bíróság független, de véleményünk lehet: nincs az a szülő, aki szerint helyes, ha kábítószergyártó gyanúsítottak szabadlábon jöhetnek-mehetnek!”

A kormánybiztos szerint „a kábítószer-gyártókat le kell csukni: ezzel egy ország ért egyet, de a jelek szerint nem mindenki!”

A bírósági döntést korábban egy kormányinfón Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter is kritikával illette. Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke korábban azt vetette fel: meg kell változtatni a jogszabályokat, hogy a bíróságnak ilyen esetekben ne legyen mérlegelési joga.

Ehhez csatlakozva Horváth László azt írja:

„Ezért kellenek a megkerülhetetlen és szigorú törvények: ilyen többé nem fordulhat elő!”

Április elején a rendőrség razziát tartott egy cég laborjában a Csepel Művek területén. A rendőrök itt majdnem 100 kilogramm kristályos anyagot foglaltak le, aminek a piaci értéke 500 millió forint, valamint 7,5 tonna olyan anyagot, amelyből nagyon könnyen állítható elő kábítószer. Ha ez piacra kerül, akkor az anyag feketepiaci értéke 12 milliárd forint lenne. A nyomozás közben lefoglaltak 5,5 millió forint készpénzt, 60 ezer eurót és 30 millió forint értékű kötvényt, valamint olyan feljegyzéseket, amik alapján kábítószert lehetett előállítani.

Eljárás folyik egy 70 éves budapesti és egy 72 éves Pest vármegyei férfi ellen, akik a gyanú szerint kábítószert akartak előállítani. Gyanúsítottként hallgattak ki egy harmadik embert is, egy 48 éves budapesti férfit, aki a feltételezések szerint „a csoport vegyésze volt”.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!