Flörtölő Elon Musknak adta ki magát egy online csaló, több százezer forinttal húzott le egy balmazújvárosi nőt
A Hajdú-Bihar Vármegyei rendőrség elkezdett tanulságos sztorikat kiírni a Facebook-oldalára, amelyekkel arra igyekszik felhívni az emberek figyelmét, hogy ne dőljenek be a manipulatív technikákat alkalmazó online csalóknak. Az első történet főszereplője egy ál-Elon Musk, aki egy balmazújvárosi nőt vert át.
A poszt szerint a kamu-Musk 2023 őszén egy ismert közösségi oldalon vette fel a kapcsolatot egy balmazújvárosi nővel. A beszélgetést angol nyelven folytatták, és a megnyerő csaló hamar áldozata bizalmába férkőzött.
„Elon Musk” decemberben állt elő az első kéréssel, amikor gyerekei karácsonyi ajándékának beszerzéséhez kérte a nő segítségét. A sértettnek nem sikerült megvásárolni a szélhámos által kért ajándékkártyát, a csaló ezért felajánlotta, hogy inkább ő elintéz mindent, csak utaljon át neki 400 ezer forintot, amit a gyanútlan nő meg is tett. Ezután folytatták „egyre romantikusabbnak ígérkező beszélgetésüket” és karácsony után a világhírű üzletember előállt egy visszautasíthatatlannak tűnő ajánlattal.
Elmondta, hogy ismert autómárkája üzemét szeretné Magyarországra hozni és arra kérte jóhiszemű áldozatát, hogy utaljon el közel 300 ezer forintot a földmérési munkálatokra.
A szükségletet azzal magyarázta, hogy az amerikai számlájáról ő ezt nem tudja megtenni, de a segítségért cserébe részesedést ígért az országban felépülő gyárából. A nő ekkor kissé hezitált, végül azzal győzte meg a csaló, hogy ő már várja Los Angelesben és az odautazáshoz szükséges iratokat is intézi. Ez annak ellenére is elégnek bizonyult, hogy el se kérte áldozata adatait. A nő így 2024 januárjában ismét elutalta a kért összeget. A történet végkifejletét nem írta le a rendőrség, de vélhetően a nő feljelentést tett, miután ráébredt, hogy átverték, máskülönben aligha tudnának az esetről.
A rendőrség a poszt végén felhívja a figyelmet, hogy mindenki legyen nagyon gyanakvó a közösségi médián keresztül ismeretségeket kötő, majd pénzt kérő profilokkal, „legyen meg bennünk az egészséges bizalmatlanság”. A gyakran magányos, idősebb nőkre utazó romantikus és egyéb online csalások ugyanis egyre gyakoribbak, a magukat celebnek kiadó alakok sem ritkák.