Tüdőátültetéssel mentették meg egy 41 éves koronavírusos férfi életét az Országos Onkológiai Intézetben

417

Márciusban lett koronavírusos egy 41 éves férfi, aki életveszélyes állapotban került az Országos Korányi Pulmonológiai Intézetbe. Állapota aztán a terápia ellenére is tovább romlott, így intenzív osztályra került, ahol géppel lélegeztették. Miután ez is kevésnek bizonyult, hogy elegendő oxigént juttassanak a szervezetébe, végül műtüdőre, azaz VV-ECMO kezelésre volt szüksége, írja a Hvg.hu.

Azonban ez sem segített, egy idő után tovább romlott a férfi tüdejének állapota, amibe már szinte egyáltalán nem lehetett oxigént bejuttatni. A férfi szervezetének teljes oxigénellátását már a műtüdő végezte, a tüdeje pedig olyan szinten roncsolódott, hogy az orvosok tudták, az életét csak a tüdőátültetés mentheti meg. És mivel a többi szerve kielégítő állapotban volt, felkerült a transzplantációs listára.

Ezután a már negatív PCR-tesztet produkáló férfit átszállították az Országos Onkológiai Intézet Intenzív Osztályára, majd végül május 9-én, 40 nap műtüdős kezelés után megtörténhetett a transzplantáció. A gyógyulás és rehabilitáció először az Országos Onkológiai Intézetben, majd az Országos Korányi Pulmonológiai Intézet Intenzív osztályain történt, végül 85 nappal a transzplantációs műtét után hazamehetett. További gondozását a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinikája végzi.

A lap felidézi, hogy az első magyar tüdőtranszplantációt 2015. december 12-én végezték el, a világ első, aktív koronavírus-fertőzöttön végzett tüdőátültetését pedig egy magyar orvos, Lang György végezte el Bécsben. Szilvia esetéről pedig a Telex is beszámolt: a koronavírusos kismama 69 napot töltött az intenzíven, életét műtüdővel mentették meg, kislányát császármetszéssel segítették a világra az orvosok.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!