Te mit tennél, ha kiderülne, hogy sorozatgyilkos az apád?

Az After hetente jelentkező streamingajánlójában mindig a legfrissebben felkerült, vagy hamarosan felkerülő filmekről és sorozatokról írunk, amelyek elérhetőek Magyarországról is.

A mosolygós gyilkos (Happy Face, SkyShowtime)

Keith Hunter Jesperson amerikai sorozatgyilkos arról híresült el, hogy gyakran rajzolt mosolygós szmájlikat a gyilkosságairól szóló vallomásai alá, amelyeket újságoknak és hatóságoknak küldött ki levelekben. A mosolygós gyilkos című krimisorozat Jesperson lányáról, az azóta nevét is megváltoztató Melissa Moore igaz történetéről szól. Egészen pontosan azt meséli el, hogy Moore hogyan fedezte fel 15 éves korában, hogy az apja a hírhedt sorozatgyilkos, akire 8 gyilkosságot tudtak rábizonyítani a hatóságok.

A Jennifer Cacicio írta sorozatban a lányt Annaleigh Ashford, az apát pedig Dennis Quaid játssza. Az első három rész május 8-án debütált a SkyShowtime-on, az új epizódok innentől hetente érkeznek.

Octopus! (Amazon Prime)

Az Amazon Prime május 8-án megjelent kétrészes természetfilm-sorozata ránézésre csak egy átlagos dokumentumfilm szépen fényképezett polipokról és más fejlábúakról. A pláne az, hogy a Niharika Desi rendezte Octopust a Fleabag alkotója, majd későbbi főszereplője, Phoebe Waller-Bridge narrálja, aki executive producerként is beszállt a dokusorozat gyártási folyamataiba.

Az Amazon még 2019-ben kötött öt évre szóló, 100 millió dolláros szerződést az egyik legtehetségesebb tévés íróként jellemzett, Emmy-díjas Phoebe Waller-Bridge-dzsel. Az Octopus! ennek a drága frigynek a váratlan eredménye.

BlackBerry (Netflix, május 12.)

A techvilág felemelkedése és bukása már többször volt filmes alapanyag, a 2023-as BackBerryben ezúttal a BlackBerry telefonok megszületésének és hanyatlásának történetét dolgozták fel döbbenetesen szórakoztatóan. A több fesztiválon is remekelő, illetve a berlini filmfesztiválon bemutatkozó, Matt Johnson rendezte BlackBerry lényegében arról szól, hogy hogyan hozták létre lelkes és őrült geekek az iPhone-t megelőző slágertelefont, amit alig lehetett kivakarni a kétezres évek celebjeinek ujjai közül.

„Van valami bájos a BlackBerryben, ahogy tényleg egy maréknyi kanadai egy jó ötlettel össze tudott tákolni valamit, amivel aztán 43 százalékos piaci részesedésük lett. Aztán szétszedte őket a pénzhajhászat, az önzés és a tapasztalatlanság. Abban nem vagyok biztos, hogy komédiaként látták az életüknek ezt a szakaszát, de kétségtelen, hogy annak elég jól működik” – írtuk róla korábban.

Cuckoo (SkyShowtime)

Hunter Schafert az HBO Eufória című sorozatából ismerte meg a közönség, többek közt ez juttatta el őt első filmes főszerepéig is: ez a Tilman Singer rendezte Cuckoo, ami először streamelhető Magyarországon, ami azért is nagy szó, mert Singer alkotása a hazai mozikat is elkerülte. A klausztrofób, paranoid horror-thrillerben (melynek a berlini filmfesztiválon volt a premierje) Schafer egy, az apjával és néma féltestvérével alpesi üdülőfaluba érkező 17 éves lányt alakít, az események pedig hamar egyre nyomasztóbbá kezdenek válni. A film mögött álló produkciós cég egyébként a Neon, akik az idei Oscaron taroló Anorát is jegyzik.

Schafer egyébként nemcsak az Origót, hanem a Telexet is összezavarta, a Cuckooról írt kritikában bővebben is kifejtettük, hogy miért.

Sehol se otthon (A Complete Unknown, Disney+)

James Mangold korábban már rendezett filmet Johnny Cash-ről (A nyughatatlan), majd még nagyobb fába vágta a fejszéjét, és majdnem 10 évvel később megcsinálta a Bob Dylan-filmet, ami nem az első (ott van például az I'm Not There – Bob Dylan életei 2007-ből), nem is a legjobb, de egyszer mindenképp érdemes látni. A Dylan korai éveire, és befutására fókuszáló filmet – amely nyolc Oscar-jelöléséből végül némileg meglepő módon egyet sem tudott díjra váltani az idei gálán – először lehet egy streamingplatformon elcsípni itthon.

„Bob Dylant önző, kamuzó seggfejként ismerjük meg a róla szóló filmben, de a művészetéről alig mond érdekeset a Sehol se otthon. A dalok előadásában kiteljesedő Timothée Chalamet-ra és az emlékezeteset alakító Edward Nortonra azért nem lehet panasz” – írtuk a kritikánk ajánlójában még februárban.

Kedvenceink
Csatlakozz a csoportunkhoz!