Az After hetente jelentkező streamingajánlójában mindig a legfrissebben felkerült, vagy hamarosan felkerülő filmekről és sorozatokról írunk, amelyek elérhetőek Magyarországról is.
A négy évszak (The Four Seasons / Netflix)
A négy évszak az 1981-es, azonos című mozifilm sorozatadaptációja, amelyben három az ötvenes éveiben járó pár sorsát követhetjük végig egy-egy közös vakáció alatt. Az alapállás, illetve a párok és barátok közötti intrikák miatt nyugodtan mondhatjuk azt, hogy ez a Netflix válasza A Fehér Lótuszra, miközben azért ez a sorozat romantikusabb, könnyedebb hangot üt meg az HBO produkciójánál.
A négy évszak fő témája az életközepi válság, hiszen a fő konfliktust az indítja be a baráti társaságban, hogy a Steve Carell által játszott Nick bejelenti, hogy 25 év után válna a feleségétől. A négy évszak új verzióját az egyik főszerepet is elvállaló Tina Fey jegyzi a 30 Rock íróival közösen, a főbb szerepekben pedig feltűnik a mostanában szinte mindenben szereplő Colman Domingo is.
A keskeny út a mély északra (The Narrow Road To The Deep North / Max)
Az Eufóriában feltűnt Jacob Elordi a főszereplője a Richard Flanagan nagysikerű regényéből készült, ötrészes minisorozatnak. A keskeny út a mély északra három idősíkon át követi a főszereplő, Dorrigo Evans sorsát.
Evanst még fiatal ausztrál orvostanhallgatóként ismerhetjük meg a II. világháború kitörése előtt, amikor házasságra készül. A középső idősík a japán fogolytáborban játszódik, míg a harmadik idősíkon Evans már idős, megbecsült orvosként láthatjuk, aki visszaemlékezik az életére. Evans szerelmét, Amyt Odessa Young, az idős Evanst Ciarán Hinds alakítja.
Egy százalék indián (Max)
Az Egy százalék indián Hajdu Szabolcs színházi darabokon alapuló párkapcsolati trilógiájának záródarabja, az Ernellák Farkaséknál és a Kálmán-nap után.
A filmben három pár találkozik a férfiak közös barátjának temetése után. „Az Egy százalék indián ha akarom, arról szól, hogy mi van a szerelem után, hogyan játszmázik nő és férfi. Hogy miért bántja a férfi a nőt, és az miért hagyja. Hogy milyen a férfi barátság és van-e női együttérzés. Talán ez utóbbi az, amivel kapcsolatban igazán kiábrándult az üzenet. A férfiakat pedig csak a közös (nem vicces) poénok kötik össze” – írtuk korábban kritikánkban a filmről. A rendezővel korábban interjút is készítettünk.
Véletlenül írtam egy könyvet (Netflix)
Magyarországon nagyon ritkán készül klasszikus családi mozi, a Véletlenül írtam egy könyvet azonban visszatér ehhez a némileg elfeledett műfajhoz. Lakos Nóra rendezésében egy gyászoló kamaszlány (Demeter Villő) a főszereplő, aki az írás és kreativitás erejét használja a gyógyuláshoz. A főbb szerepekben feltűnik többek között Zsurzs Kati, Tenki Réka és Rujder Vivien.
A film a mozikban is remekül szerepelt, a bemutatója óta több mint 150 ezer jegyet adtak el rá.
Saturday Night (Max)
A Saturday Night Live első élő adása ötven évvel ezelőtt, 1975 októberében ment le a tévében, és a film ennek az első adásnak a kaotikus háttérsztoriját meséli el.
A filmből kiderül, hogy az első felvétel rendkívül rizikós vállalkozás volt és még maguk az alkotók sem voltak benne teljesen biztosak, hogy ebből a fura ötletből tényleg tévéműsor lesz.
A filmet a korábban az SNL-ben is dolgozó Jason Reitman (Juno, Egek ura) írta és rendezte, a színészek között pedig feltűnik az Utódlásból ismert Nicholaus Braun, a Stranger Things sztárja, Finn Wolfhard, az egész műsort összetartó producert, a legendás Lorne Michaels-t pedig Gabriel LaBelle alakítja.